Mastopeksja – co to jest, czy warto?

Jedną z części kobiecego ciała, z której kobiety są najbardziej dumne, jest biust. Kanony piękna w tym aspekcie są dość wymagające, dlatego utrzymanie ich jędrności i pięknego kształtu jest przesłanką wielu kobiet do tego, aby poczuć się pewniej i bardziej wiarygodnie.

O zabiegu mstopeksji

W tym sensie mastopeksja jest jedną z najczęściej stosowanych procedur w świecie chirurgii kosmetycznej, ponieważ zapewnia skuteczne i w wielu przypadkach ostateczne rezultaty w zakresie podniesienia piersi. Istnieją różne rodzaje mastopeksji, w zależności od potrzeb i cech każdej kobiety, ale każda z nich dąży do tego samego wspólnego celu, aby biust wyglądał pięknie, miał dobry kształt i był symetryczny.

Z drugiej strony to, co jest najbardziej zalecane przez specjalistów w tej dziedzinie, to fakt, że kobieta, która poddaje się temu typowi operacji, nie planuje mieć więcej dzieci i że zobowiązuje się do utrzymania stabilnej wagi, ponieważ te dwa rodzaje drastycznych zmian w ciele mogą zagrozić wynikom zabiegu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W zależności od wielkości piersi można wybrać mastopeksję z silikonowymi protezami lub bez nich. Te bez protez są idealne dla kobiet, które mają sporą ilość gruczołu piersiowego, a z powodu tego, przyrostu masy ciała lub ciąży, mają obwisłe piersi. Rezultaty są świetne, ponieważ uzyskasz jędrniejszą i przede wszystkim naturalną pierś, ponieważ nie będzie konieczne wszczepienie implantu.

Natomiast dla tych dziewcząt, które mają bardziej dyskretny biust i mało tkanki piersiowej, ale mają wiotką i pustą pierś, ideałem jest umieszczenie protezy, czemu towarzyszą te same techniki, takie jak zmniejszenie aureoli, podniesienie i wyrównanie piersi.

Mastopeksją wyróżnia się również zmniejszenie piersi, które jest zalecane dla kobiet z bardzo dużym biustem, które w związku z tym cierpią na bóle pleców, ramion i szyi oraz inne rodzaje dyskomfortu, które mogą utrudniać normalny rozwój rutynowych czynności.

Sprawdź więcej na stronie: https://naturalcare.pl/.