Rodzaje pierścionków dla kobiet

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad znaczeniem każdego z pierścionków, które nosisz? Jest tyle rodzajów obrączek ile jest ludzi, każda z nich jest wyjątkowa ze względu na swój wygląd, symbolikę i znaczenie. Obrączki mogą być symboliczne, estetyczne, mogą reprezentować momenty w związku dwojga ludzi lub być ozdobą, która uzupełnia wygląd. Pierścienie są zawsze odzwierciedleniem ich czasu i często mówią wiele o osobie, która je nosi. Na przykład, cienki pierścionek mówi, że osoba, która go nosi ceni szczegóły i komfort, podczas gdy grubszy mówi, że osoba która go nosi nie chce pozostać niezauważona.

Rodzaje pierścionków dla kobiet

Pierścionek zaręczynowy

Ten rodzaj pierścionka symbolizuje wieczną miłość. Jest on wręczany, gdy para jest gotowa do zawarcia związku małżeńskiego i zazwyczaj umieszczany jest na obrączce lewej ręki, w miejscu bezpośrednio stykającym się z sercem. Ten rodzaj pierścienia jest zawsze wykonany z diamentów, ponieważ diament jest na zawsze, tak jak obietnica małżeństwa. Ten pierścionek stanie się symbolem tego wspaniałego związku, który będzie towarzyszył parze przez całe życie.

Eternity Ring

Ten typ pierścionka charakteryzuje się swoją konstrukcją. Jest to pierścionek w formie szyny z rzędem kamieni szlachetnych, które otaczają cały pierścionek. Mogą to być zarówno diamenty, jak i kamienie szlachetne, takie jak szmaragdy, szafiry czy rubiny. O kamieniach szlachetnych i wartościowych rzeczach przeczytasz także w http://www.bogacze.pl Zazwyczaj jest on wręczany jako prezent na specjalne okazje, takie jak narodziny dziecka czy rocznica. Jest to pierścionek o wielkiej wartości sentymentalnej. Obrączka ślubna Pierścionek ten, znany również jako obrączka ślubna, symbolizuje związek i wierność.

Tradycyjne obrączki ślubne

charakteryzują się prostym designem z czystymi liniami, czyli zazwyczaj mają gładką powierzchnię. Jednak coraz więcej par decyduje się na bardziej kreatywne opcje, takie jak pierścienie diamentowe. Ten typ obrączki jest wręczany podczas ceremonii ślubnej i zazwyczaj posiada specjalny grawerunek wewnątrz.

Torques lub Toi et Moi Ring

Znaczenie tego pierścionka pochodzi z języka francuskiego i oznacza „Ty i ja”, związek dwóch przeciwnych osobowości, które wzajemnie się uzupełniają. Jego projekt zazwyczaj składa się z dwóch cennych klejnotów, które są umieszczone naprzeciwko siebie, reprezentujących tych dwóch ludzi. Pierścionek uszczelniający Ten typ obrączki charakteryzuje się tym, że jego górna część jest szersza i bardziej płaska. Zazwyczaj ma prostokątny lub owalny kształt i może być opatrzona inicjałami lub grawerami reprezentatywnymi dla osoby, która go posiada. Historycznie, ten rodzaj pierścienia był tradycyjny dla mężczyzn.