Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby zacząć chudnąć?

Wiele osób zastanawia się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby zobaczyć szybkie efekty, ale zarazem by schudnąć. Szukanie w Internecie mało co daje, a konsultacja kosztuje? Dobrze trafiasz, dziś właśnie omówimy, jakie ćwiczenia warto wykonywać, by zacząć chudnąć szybko. Zaczynajmy.

Ćwiczenia, by schudnąć?

Ćwiczeniami, jakie są warte polecane, ale zarazem, żeby też schudnąć w sposób zdrowy i naturalny? Są to ćwiczenia, które posiadają dużą intensywność. Mogą oto być biegi interwałowe, mogą być też jazda na rowerze. Świetne jest rozwiązanie to treningi interwałowe, które właśnie wpływają na odchudzanie. Dlatego, też wiele osób je wykonuje, podczas mocnych ćwiczeń zyskujesz duże efekty w krótkim czasie. Wiele osób myśli, że treningi interwałowe nie przynoszą, efekty a po prostu są, wykonywane jako rozgrzewka. Jest to wielki błąd popełniany przez myślenie ludzi. Dlatego, też warto naprostować tę sytuację. Treningi interwałowe pomagają w szybki tempie na zgubienie paru kilo. Ważne by szło za takimi ćwiczeniami takie elementy jak:

– Dieta na odchudzanie.

– Treningi intensywne, nieprzekraczające 30 minut.

– Minimum 2 dni wolnego od takich ćwiczeń.

– Wykonywane ćwiczenia co drugi dzień.

Wówczas, wtedy wpłynie to pozytywne na odchudzanie. Pamiętaj, że idąc, za schudnięciem trzeba, też pracować nad mięśniami dlatego warto, jest, to rozplanować na cały tydzień. Przykład takich treningów.

Poniedziałek — Trening interwałowy 30 minut.

Wtorek — Trening siłowy 30 minut/1 godzina.

Środa — Trening interwałowy 30 minut.

Czwartek — odpoczynek.

Piątek — Trening siłowy 30 minut/1 godzina.

Sobota — Trening Interwałowy 30 minut.

Niedziela — Odpoczynek.

W takim trybie ćwiczeń na wysokim poziomie nic Ci się nie stanie. Dwa dni odpoczynku pozwolą, się mięśniom dobrze zregenerować a treningi siłowe pozwolą, na zbudowaniu sylwetki a treningi interwałowe pomogą na odchudzanie.

Co zalicza się do treningów interwałowych?

Ćwiczenia mają opierać się na zmianie dwóch treningów siłowych na intensywność i tak na przemian.

Do takich ćwiczeń zaliczają takie się ćwiczenia jak:

– Bieganie.

– Jazda na rowerze.

– Ergometr wioślarski.

Warto zaznaczyć, że taki trening polega na bardzo intensywnym treningu z krótkimi przerwami. Warto ustawić bieżnię x4 a po 2 minutach na x10 i tak na przemian.

Do tego treningu można zaliczyć jeszcze.

– Pompki.

– Przysiady.

– Podciąganie na drążku.

– Ćwiczenia z kettlebell.

Przeczytaj również

1 thought on “Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby zacząć chudnąć?

  1. Interwały to według mnie najskuteczniejsze ćwiczenie, aby schudnąć. Warto jednak podkreślić, że początkujący mają problem z interwałami, bo intensywność jest 100%.

Comments are closed.