Jak dbać o afrykańskie warkoczyki?

Aby przedłużyć czas trwania i doskonałość afrykańskich warkoczyków, kluczem jest pielęgnacja. Oto więc istotne wskazówki, których należy przestrzegać.

Nie myj włosów codziennie

Najlepiej zaplanować mycie włosów co tydzień, ale ta sugestia zależy od rodzaju włosów. W każdym razie nie myj ich codziennie, ponieważ ryzykujesz zerwaniem warkoczy, poluzowaniem ich lub spowodowaniem puszenia się.

Aby zadbać o higienę, świetnie sprawdzi się suchy szampon. Spryskaj włosy środkiem oczyszczającym i wcieraj w warkocze opuszkami palców.

Zastosuj więcej wody niż szamponu i odżywki

W dni pełnego mycia nie nakładaj szamponu i odżywki bezpośrednio na włosy. Technika polega na rozcieńczeniu każdej substancji w dozownikach zawierających 90% wody i pozostałe 10% środków czystości.

Najpierw wylej trochę mieszanki szamponu na głowę, pokrywając skórę głowy i warkocze. Delikatnie masuj do uzyskania piany, spłucz wodą i przejdź do odżywki, aby ponownie spłukać. Proces ten usuwa olej ze skóry głowy i zapobiega łuszczeniu się.

Spłukaj włosy miską

Pozwalanie, by woda z prysznica spływała po kosmykach, sprawia, że po wyschnięciu stają się one mniej uporządkowane. Do ich spłukiwania najlepiej używać miski lub wyciąganej słuchawki prysznicowej, ponieważ kontrolujesz strumień wody.

Wysusz je ręcznikiem

Jeśli się spieszysz, możesz użyć suszarki do włosów na bardzo niskim ustawieniu, ale najlepiej suszyć ściereczką z mikrofibry.

Noś czapkę do spania

Czapka służy jako osłona przed niesfornymi włoskami. Do tego celu przydadzą się również szaliki, chustki lub bandany, które nie są wykonane z chłonnych tkanin, aby warkocze zachowały swoją naturalną wilgoć.

Nawilżaj

Oleje lub produkty do włosów z naturalnymi składnikami nawilżają warkocze. Możesz stosować je bezpośrednio lub połączyć z wodą różaną, masując skórę głowy i rozprowadzając w splotach.

Organiczne esencje nawilżające to m.in:

  • Miód.
  • Kokos.
  • Jojoba.
  • Masło Shea.
  • Awokado.
  • Aloe vera.
  • Drzewo herbaciane.
  • Olejek z drzewa herbacianego.

Co się stanie, jeśli włosy z afrykańskimi warkoczykami nie będą odpowiednio pielęgnowane?

Pierwszą rzeczą, która dzieje się z zaniedbanymi warkoczami jest to, że się rozpadają. Ponadto fryzura ta wymaga pielęgnacji włosów, aby wyglądały nienagannie, nawet jeśli nie są myte codziennie.

Poza względami estetycznymi, niezbędne jest okresowe pozbywanie się tłuszczu i brudu gromadzącego się na skórze głowy. W ten sposób substancja nie staje się źródłem mikroorganizmów i infekcji.

Nie dbanie o włosy prowadzi również do suchości, jednego z zaburzeń włosów, które zagrażają ich zdrowiu i mają wpływ na psychikę osób, które na nie cierpią. Więcej porad dotyczących dbania o każdy rodzaj i styl włosów znajdziesz w: http://www.strefafryzur.pl