Czy opłaca się kupować testery perfum?

Drogerie często decydują się na sprzedanie testerów perfum, kiedy wycofują z półek dany zapach albo dostawca przesyła nowe produkty tego typu. Wiele kobiet i mężczyzn czeka na takie okazje. Jest to bowiem sposób na zdobycie zapachów, które często są wyjątkowo drogie, za znacznie mniejsze pieniądze. Są jednak osoby, które wahają się przed taką decyzją w obawie przed gorszą jakością kupowanych perfum.

Szansa na zakup tańszych perfum

Testery to pełnoprawne produkty. Niektórzy twierdzą nawet, że specjalnie są przygotowywane tak, aby utrzymywały się na skórze dłużej, ale nie należy kierować się tym argumentem, decydując się na zakup. Znacznie ważniejsze jest to, że są przeważnie dużo tańsze, czasami nawet o połowę, od produktów zupełnie nowych, zapakowanych i nieużywanych – porównanie cen zrobił nawet portal www.stylecity.pl, naprawdę warto się zapoznać. To okazja dla wszystkich tych, którzy są fanami niszowych perfum i nie chcą wydawać na nie fortuny. Oczywiście za obniżeniem ceny idą pewne konsekwencje, ale nie dotyczą one nigdy samej zawartości flakonu, bo zapach jest w pełni oryginalny.

Niepełny wymiar produktu i jego opakowanie

Testery są tańsze nie bez powodu. Przede wszystkim ktoś wcześniej z nich korzystał, a to bardzo często oznacza, że pewna część zawartości ubyła z buteleczki. Zazwyczaj nie jest to zbyt wiele, ale zdarza się, że z testera odlewa się próbki dla klientów drogerii stacjonarnych. Do tego opakowanie, w tym flakonik, mogą nie przypominać oryginału. Testery czasami mogą być zapakowane w zwykłe, prostokątne i gładkie buteleczki. Wysyłane są także do zamawiającego w nieoryginalnych opakowaniach. Często to te dodatki wpływają na cenę produktu, którą nabija się na kasę w drogeriach.

Pełnoprawny produkt w innej odsłonie

Kupując tester, nie trzeba obawiać się, że będzie to podróbka, oczywiście jeśli korzysta się z pewnego źródła, na przykład oferty drogerii internetowej. Zapach jest oryginalny i pachnie na skórze tak samo, jak te produkty, które kupuje się w drogeriach w oryginalnym opakowaniu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to idealnie to samo. Jeśli kogoś do kupna przekonuje flakon, to może się rozczarować. Ostatecznie jednak jest to ciekawa szansa dla fanów nietuzinkowych zapachów, którzy mogą zdobyć drogie perfumy za znacznie mniejszą sumę i korzystać z nich bez obaw o nieprawidłowości czy oszustwo.