Jak ukryć odrosty?

Niewiele jest na świecie takich kobiet, które mogą otwarcie powiedzieć, że są w stu procentach zadowolone ze swojego wyglądu i niczego by w nim nie zmieniły. Prawie zawsze pojawia się jakieś „ale”. No niby wszystko jest w porządku, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby np. włosy nie posiwiały aż tak szybko i teraz nie trzeba było martwić się o ich ciągłe farbowanie. No bo te pierwotne idealne efekty koloryzacji dość szybko przemijają, a na głowie uwidoczniają się mało estetyczne odrosty. Co takiego można zatem z nimi zrobić, by nie katować włosów kolejną porcją farby? Czy istnieją jakieś sposoby na odrosty, które mogą je chociaż na jakiś czas przykryć, aby przynajmniej nie były one widoczne dla innych?

Pierwsza, być może dość dziwna metoda, ale jakże prosta w zastosowaniu, polega na zmianie przedziałka. Większość kobiet ma już swoją samodzielnie opracowaną technikę układania włosów. Przedziałek przeważnie pojawia się w dokładnie tym samym miejscu, przez co pasma przyzwyczajają się do konkretnego ułożenia. Warto je zatem zaskoczyć. Oczywiście pod wpływem zmiany przedziałka odrosty na pewno nie znikną, ale dojdzie do czegoś innego – otóż pasma uniosą się u nasady, a to z kolei spowoduje, że odrost stanie się zdecydowanie mniej widoczny. Wszystkie panie, które nie dowierzają w działanie tej metody, same powinny ją wypróbować. Dzięki niej przy okazji można uzyskać dużo lepszy wygląd fryzury. Włosy naturalnie odbite od nasady nabiorą objętości i będzie wyglądać to tak, jak gdyby było ich o wiele więcej niż w rzeczywistości.

A jak ukryć odrosty, jeżeli nie chce się zmieniać miejsca przedziałka i nie chce się w ogóle kombinować ze zmianą uczesania? Otóż jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się tego problemu. Polega on na użyciu specjalnego sprayu do odrostów. Kosmetyk ten występuje w formie przypominającej lakier do włosów bądź suchy szampon i jest tak samo wygodny w użyciu jak te dwa produkty. Spryskuje się nim odrost, by czasowo go zafarbować. Efekt utrzymuje się aż do mycia włosów.