Cel: jędrny brzuch

Mniej się ruszasz, podjadasz i… przybyło ci fałdek. Jest kilka zabiegów, które pomogą wymodelować ciało.

MASAŻE WYSZCZUPLAJĄCE


Możesz masować brzuch na dwa sposoby: z olejkiem lub na sucho. Zawsze zaczynaj i kończ lekkim głaskaniem dała dłońmi. Po masażu na sucho nałóż ujędrniający balsam.

Masowanie olejkiem — przygotuj olejek miętowy lub rozmarynowy i koniecznie rozcieńcz go w proporcjach: 6 kropli olejku na 3 łyżeczki oliwy z oliwek lub innego oleju. Następnie posmaruj miksturą brzuch i powoli rozcieraj fałdy, oszczypuj skórę opuszkami palców, podciągaj ją od dołu ku górze. Zabieg pobudza krążenie krwi i usprawnia przepływ limfy, a w efekcie ujędrnia i poprawia napięcie skóry brzucha.

Na sucho z przyrządem Rękawicą, szczotką lub rollerem masuj brzuch niezbyt mocno, długimi, posuwistymi ruchami w kierunku serca — zgodnie z przepływem limfy. Rollera używaj, wybierając tę jego powierzchnię, która nie sprawia ci bólu podczas masażu.

DRENUJĄCE KĄPIELE

Podczas zabiegu składniki wybranych ziół oraz soli wnikają w rozgrzaną skórę. Dzięki temu organizm pozbywa się toksyn, które gromadzą się i osłabiają ciało. Po wyjściu z wody osusz ciało i wklep ujędrniający balsam.

Solanka wsyp pod strumień wody o temp. 37-39°C ok. 300 g soli do kąpieli, np. bocheńskiej Gazaris, 13 zł/kg lub kuchennej i zanurz się na 15 min.

Ziołowa Przygotuj wywar z ziół: po garści skrzypu polnego i kasztanowca lub z 6 łyżek rozmarynu i 2 szklanek wody. Przecedź go i wlej do wanny wypełnionej do połowy wodą o temp. 37°C. Zanurz się w kąpieli na 15 min. Uwaga: umyj ciało wcześniej, by pod-czas ziołowej kąpieli nie używać już żelu czy mydła.

MODELUJĄCE ĆWICZENIA

UNOSZENIE TUŁOWIA Połóż się na placach, unieś w górę proste (lub lekko zgięte do kąta 90 st.) nogi. Staraj się jak najwyżej dotknąć dłońmi nóg, podnoszą( tufów (odcinek lędźwiowy dotyka podłoża). Rób to dokładnie, kontrolując ruchy. Powtórz 15 razy.

SKRĘTY TUŁOWIA Usiądź na podłodze, zegnij kolana, niech stopy dotykają podłoża. Ręce trzymaj pod klatką piersiową lub skrzyżuj za głową, napij brzuch. Odchyl tułów w tył, skręcaj go w lewo i w prawo (plecy pozostają proste). Zrób skręty 15 razy na każdą stronę.

PIONOWE NOŻYCE Połóż się na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Na przemian i powoli unoś jedną nogę (może być lekko ugięta), a drugą prostuj. Cały czas staraj się napinać mięśnie brzucha. Jeśli masz słaby kręgosłup szyjny, nie podnoś głowy. Obie nogi unieś 10 razy.