Na jaki skład postawi Adam Nawałka w meczu Polska Senegal? Jaki jest plan na to spotkanie?

Do Mundialu coraz bliżej. Nic więc dziwnego, że wszyscy przygotowują się do tej najważniejszej w całym roku kalendarzowym imprezy. Kibice mogą obawiać się nie tylko o to, jak będzie pokazywana ta impreza. Studio z Rafałem Patyrą czy Maciejem Kurzajewskim (który kiedyś otrzymał Telekamerę w kategorii „Komentator sportowy” nie komentując ani jednego spotkania) zapowiada się dość groteskowo. Plusem jest to, że władze TVP zrezygnowały z analiz… na dachu fabryki Wedla. Jeśli ktoś nie pamięta tego wydarzenia, to warto wiedzieć, że Maciej Kurzajewski zapraszał tam znane postacie, które miały oceniać konkretne spotkania. Często jednak goście nie mieli pojęcia, kto ze sobą w ogóle gra. Teraz powinno być lepiej, chociaż nie spodziewalibyśmy się niczego rewelacyjnego.

To jednak i tak najmniejszy problem. Większym kłopotem jest to czy nasi piłkarze staną na wysokości zadania, bo co do Dariusza Szpakowskiego nie mamy wątpliwości – on na pewno tego nie zrobi. Kadrowicze Adama Nawałki skrupulatnie przygotowali się do Mistrzostw Świata w Juracie oraz Arłamowie. W sparingach tuż przed turniejem zremisowaliśmy z Chile 2-2 oraz pewnie pokonaliśmy Litwę 4-0. Czy te mecze kontrolne pozwoliły odpowiedzieć selekcjonerowi na najpilniejsze pytania?

Wydaje się, że niekoniecznie. W kilku ostatnich meczach towarzyskich graliśmy w ustawieniu z 3 defensorów. Najważniejszym zawodnikiem tej formacji był bez wątpienia Kamil Glik. Polak doznał jednak kontuzji grając w siatkonogę. To oznacza, że – zakładając grę 3 stoperów – na plac gry wyjdą Michał Pazdan, Jan Bednarek i Łukasz Piszczek, który będzie półprawym. Kłopot jest taki, że ta 3 praktycznie nigdy ze sobą nie grała. Nie ma zatem mowy o żadnych automatyzmach. Sądzimy jednak, że Adam Nawałka i tak nie zmieni swojego planu.

Testowaliśmy to ustawienie ostatnio regularnie i prawdopodobnie tak wyjdziemy na Senegal. W bramce zagra Wojciech Szczęsny, którego selekcjoner uważa po prostu za lepszego golkipera. Na wahadle wystąpią także Maciej Rybus z Lokomotiwu Moskwa oraz Jakub Błaszczykowski. Przed obrońcami wystąpią Grzegorz Krychowiak i najprawdopodobniej Jacek Góralski. Większe uznanie w oczach Adama Nawałki ma ogólnie Karol Linetty, ale pomocnik Sampdorii bardzo często zawodzi w reprezentacji. Skład powinni uzupełnić Kamil Grosicki, Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski.

Łatwo zauważyć, że formacja ofensywna prezentuje się co najmniej nieźle. Niestety, wydaje się, że będziemy mieć spore kłopoty w defensywie. Ruchliwi i szybcy Senegalczycy pewnie będą starali się ten fakt wykorzystać. Czy im się to uda? Przekonamy się już za kilka dni. Przy okazji zapraszamy na betsite.pl – możecie tam poznać wskazania typerów na mecz Polska – Senegal, jak i poczytać o innych zapowiedziach Mundialowych spotkań.