Błędy popełnianie podczas noszenie garnituru

Garnitur to obowiązkowy element garderoby dla mężczyzn. Czy to na specjalną okazję, formalne wydarzenie, czy jako codzienna stylizacja do biura, w szafie każdego mężczyzny zawsze powinien znaleźć się przynajmniej jeden dobry garnitur. Prawda jest jednak taka, że nie wystarczy tylko go mieć, ale trzeba też wiedzieć, jak go nosić. Należy pamiętać, że to, że nosisz garnitur, nie oznacza, że jesteś „odpowiednio ubrany”. Jeśli garnitur nie pasuje do twoich wymiarów lub nie pasuje do twojej osobowości, może sprawić, że będziesz wyglądać źle.

Buty mają znaczenie

Noszenie niewłaściwych może zepsuć doskonały wygląd. Wielu mężczyzn puszcza wodze fantazji, jeśli chodzi o noszenie butów do garniturów. Najlepiej założyć buty w tym samym odcieniu co garnitur lub krawat, albo parę jaśniejszych butów, w których kontrast jest subtelny. Dobrym wyborem butów do garnituru są oksfordy.

Szerokie lub zbyt ciasne garnitury

Wybór odpowiedniego garnituru nie jest łatwym zadaniem, a dobry wygląd w nim to podstawa. Niestety jest to częsty błąd, a świat jest pełen ludzi, którzy noszą garnitury, które do nich pasują. Niezależnie od tego, czy są one za duże, czy za małe, dyskomfort jest zauważalny. Z jednej strony dzięki nowym trendom w modzie są teraz garnitury, które wyglądają bardziej młodzieżowo. Tak zwane „garnitury slim” nabrały popularności, co nie oznacza, że im ciaśniejszy garnitur tym lepiej będzie się prezentował. Bardzo obcisłe garnitury często płatają figle, dają poczucie dyskomfortu i nie pozwalają na pełną swobodę ruchów. Z drugiej strony, noszenie szerszych garniturów, sprawia, że ciało wygląda na małe i odwraca uwagę od osobowości. Oznaczają one pewną dziecinność i niedojrzałość. Pamiętaj, że garnitury baggy były modą z lat 80-tych, której powrotu nie chcemy.

Za długi lub za szeroki krawat

Kolejny częsty błąd. Podczas gdy należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby odcień i faktura krawata pasowały do garnituru i koszuli, jeszcze ważniejsza jest świadomość grubości i długości krawata. Zbyt krótki, zbyt szeroki lub zbyt cienki krawat może stanowić różnicę między udanym strojem a kompletnym fiaskiem. Pamiętaj, że krawat powinien być tej samej szerokości co klamra, a jeśli chodzi o długość, to powinien sięgać poza talię, pozostając przynajmniej centymetr nad paskiem.